Jak utrwalić makijaż?

Jest to temat, który pojawia się często, gdy rozmawiasz o urodzie i makijażu, dlatego warto dowiedzieć się o tym temacie trochę więcej.

Dobry makijażysta zawsze powie Ci: najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest rozpoczęcie od czystej, nawilżonej twarzy. Jeśli Twoja skóra nie jest odpowiednio nawilżona i przygotowana, zanim wyjdziesz w pośpiechu za drzwi ze świeżo nałożonym makijażem, to nastawiasz się na kiepski dzień (a nawet gorsze zdjęcia, jeśli wybierasz się na imprezę!).

Problem w tym, że ile z nas ma na to czas?

Wszyscy jesteśmy zajęci – i zostaliśmy uwarunkowani, aby wierzyć, że stosowanie makijażu tak szybko, jak to możliwe, jest drogą do zrobienia. Przecież tak właśnie robią to profesjonaliści na sesjach zdjęciowych i pokazach mody – używają arsenału pędzli, gąbek i narzędzi, aby w ciągu zaledwie kilku minut wykonturować i podkreślić swoją twarz. Dlaczego Ty nie możesz?

Ale nie wpadnij w pułapkę. Nie musisz spędzać godzin nad swoją twarzą każdego ranka. Wystarczy kilka minut, aby przygotować skórę na przyjęcie podkładu. By był on równo rozprowadzony, a sam makijaż trwale się trzymał, należy tylko odpowiednio wykonać wcześniej pielęgnację twarzy oraz odpowiednią techniką (najlepiej gąbeczką) wklepywać podkład. Na koniec warto użyć utrwalacza w mgiełce. Więcej podobnych poradników znajdziesz na stronie https://travelglow.pl/ .

Kategorie