Czy picie wody wpływa na cerę?

Nawodnienie to wielka sprawa, jeśli chodzi o utrzymanie zdrowej cery. Ale czy picie wody ma jakiś wpływ na skórę? Odpowiedź może Cię zaskoczyć.

 

Nie, nawilżenie uzyskuje się nie tylko dzięki kremom i balsamom nawilżającym, które są zazwyczaj przeznaczone do stosowania miejscowego. Podstawą tego, co sprawia, że Twoja skóra wygląda zdrowo, jest zdolność do zatrzymywania wilgoci, a picie wody jest istotną częścią tego procesu. Ponieważ Twój organizm posiada doskonały wewnętrzny system zarządzania poziomem nawilżenia, nie musisz myśleć o utrzymaniu nawodnienia – Twoje ciało po prostu robi to za Ciebie! Kiedy więc pijesz wystarczającą ilość wody każdego dnia, Twój organizm jest w stanie dostarczyć potrzebną wilgoć tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna – na powierzchnię skóry.

 

Co więcej, woda nawilża skórę od wewnątrz, dzięki czemu zachowuje ona swoją elastyczność, a jednocześnie wspomaga regenerację komórek. Oznacza to, że w miarę starzenia się, Twoja skóra nie będzie wiotczeć ani marszczyć się tak bardzo, jak u osób pijących mniej wody. Twoja cera pozostanie również bardziej czysta, ponieważ nadmiar wody pomaga wyeliminować toksyny z organizmu, które mogą prowadzić do powstawania wyprysków. Nawodnienie zapobiega również suchości i odwodnieniu linii wokół oczu i ust.

Więcej na: bellaplace.pl

Kategorie