Jak prawidłowo dbać o brodę?

Zadbana broda świadczy o mężczyźnie, który zna siebie i wie czego chce. Mówi o tym, że jest silny, pewny siebie i stylowy. Dobra broda może wiele powiedzieć o facecie. Ale tak jak każda inna cecha twarzy, musi być odpowiednio zadbana – w przeciwnym razie będzie wyglądać niechlujnie.

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że istnieje kilka bardzo prostych rzeczy, które mogą zrobić, aby ich brody wyglądały i czuły się lepiej niż kiedykolwiek. Jest też kilka rzeczy, których powinni unikać.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to porzucić myśl, że wszystko, czego potrzebujesz, aby utrzymać zdrową brodę, to regularne mycie szamponem z wodą i mydłem. Doprowadzi to do złamań, nadmiernej suchości i częstego swędzenia. Skóra pod zarostem różni się od skóry twarzy, dlatego należy poświęcić jej szczególną uwagę, aby cieszyć się pozbawioną swędzenia, płatków i pryszczy brodą, która każdego dnia będzie wyglądać doskonale.

Niezależnie od tego, jak gęsty lub cienki może wydawać się Twój zarost na pierwszy rzut oka, jeśli chcesz mieć zdrowo wyglądającą brodę, w której będziesz czuł się doskonale, powinieneś trzy razy w tygodniu stosować odżywkę nawilżającą. To zapewni jej nawilżenie, którego potrzebuje. Więcej podobnych poradników znajdziesz na stronie https://menties.pl/ .

Kategorie