Właściwości i rodzaje zastosowań aloesu

Aloes jest od wieków stosowany w celach leczniczych i pielęgnacyjnych już w starożytnym Egipcie. Zdolność rośliny do uzdrawiania i łagodzenia skóry sprawia, że jest ona popularnym składnikiem wielu produktów przeznaczonych do pielęgnacji skóry i higieny osobistej. Obecnie aloes jest nadal szeroko stosowany jako środek miejscowy w leczeniu oparzeń i ran, a także łuszczycy i trądziku.

Właściwości przeciwzapalne aloesu sprawiają, że jest on realną opcją w leczeniu tych schorzeń. Jego właściwości kojące pozwalają na stosowanie go nawet na najbardziej wrażliwych rodzajach skóry bez podrażnień i szkód dla użytkownika. Jeśli twoja łuszczyca jest odporna na leczenie miejscowe, rozważ użycie aloesu w połączeniu z przepisanym leczeniem. Aloes jest również dobry do nawilżania uszkodzonej skóry, więc jeśli cierpisz z powodu wyprysków lub oparzeń słonecznych, możesz znaleźć trochę ulgi w jego zastosowaniu.

Właściwości aloesu są również stosowane do zdrowia wewnętrznego od co najmniej 1750 roku p.n.e., kiedy to odkryto, że picie soku z liścia aloesu leczy bóle żołądka i biegunkę. Współczesne badania potwierdzają to odkrycie, wykazując, że spożywanie liści aloesu lub przyjmowanie doustnych suplementów wykonanych z żelu w nich zawartego, może pomóc złagodzić różnorodne objawy. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://minimish.pl/ .

Kategorie