Jakie ubrania nosić w ciąży?

Wybory stylistyczne kobiety w ciąży bardzo różnią się od tego, co było kiedyś. Nie można nosić tych samych ubrań co wcześniej, kiedy w ich ciele rośnie cała mała istota. I chociaż ludzie oczekują baby bump, mogą nie zauważyć, że ubrania kobiety nie pasują już tak dobrze jak kiedyś.

Według badań, kobiety w ciąży powinny nosić luźne ubrania w ciepłych kolorach. Sugestie dotyczące garderoby obejmują również spodnie i spódnice z elastycznymi pasami w talii, co ułatwia oddychanie i zwiększa komfort ruchów. Obcisłe ubrania nie wchodzą w grę, ponieważ uciskają brzuch i ograniczają krążenie krwi do nóg, utrudniając kobiecie oddychanie i chodzenie.

Oprócz luźnych ubrań, kobiety w ciąży powinny nosić również miękkie tkaniny, takie jak bawełna lub kaszmir, ponieważ syntetyczne materiały mogą powodować podrażnienia skóry i pocenie się pod biustem.

Dlatego większość ubrań ciążowych, które znajdziesz w sklepach, jest wykonana z bawełny: jest miękka na skórze, oddychająca i również trwała. Dzięki różnorodności kolorów i wzorów, nigdy nie znudzi Ci się noszenie ich w kółko! Możesz zdecydować się na krótkie sukienki lub długie – upewnij się tylko, że są wystarczająco luźne, aby umożliwić Ci swobodne oddychanie. Więcej modowych artykułów znajdziesz na stronie https://fashionspy.pl/ .

Kategorie