Jak poradzić sobie ze złym nastrojem w ciąży?

Jednym z najlepszych sposobów radzenia sobie ze złym nastrojem w czasie ciąży jest próba przejęcia nad nim kontroli. Nie czuj, że nie masz władzy nad swoimi wahaniami nastroju. Oto kilka wskazówek, jak przez nie przejść:

– Jeśli stwierdzisz, że czujesz się zrzędliwa, spróbuj skupić się na pozytywnych aspektach swojego życia. Jeśli czujesz się przygnębiona, ponieważ jesteś zmęczona, spróbuj pomyśleć o tym, jak zmęczone musi być Twoje dziecko po tych wszystkich kopnięciach i uderzeniach. Jeśli czujesz się przygnębiona, ponieważ nie czujesz, że twoje ciało wygląda dobrze, spróbuj pomyśleć o tym, jak pięknie i seksownie wygląda twoje ciało teraz, gdy rośnie w nim drugi człowiek.

– Nie czekaj, aż będziesz w złym nastroju, aby zrobić plany dotyczące tego, co chcesz zrobić i gdzie chcesz iść podczas ciąży. Kupuj ubrania dla dziecka na początku ciąży, aby kiedy nadejdzie czas, mieć coś gotowego dla dziecka. Kup książki o ciąży i porodzie wcześnie, abyś wiedziała, czego się spodziewać i mogła myśleć o tym, co będzie dalej, nie martwiąc się o wszystkie rzeczy, które powinnaś lub nie powinnaś robić w różnych sytuacjach.

– Staraj się być aktywna w jak największym stopniu podczas ciąży. Brak aktywności może prowadzić do negatywnych emocji i depresji; Więcej artykułów na temat macierzyństwa znajdziesz na stronie https://momstyle.pl/ .

Kategorie