Jakie buty wybrać na trening?

Decydując o tym, jakie buty założyć na trening, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, ważne jest, aby pomyśleć o swoich celach treningowych. Czy chcesz skupić się na treningu siłowym, czy chcesz zbudować wytrzymałość kardio? To może pomóc Ci zdecydować, czy powinieneś iść z butami do biegania lub cross-trainingu.

Jeśli bieganie jest Twoim celem i biegasz tylko raz dziennie, to sneakersy do biegania mogą być dla Ciebie najlepszą opcją. Buty do biegania mają więcej amortyzacji i są zaprojektowane specjalnie do umieszczania w długich kilometrach. Jeśli szukasz czegoś, co da Ci lepsze wsparcie, ale nadal pozostawi miejsce na trochę elastyczności, buty do cross-treningu mogą być świetne dla Twojego aktywnego stylu życia. Te buty zazwyczaj mają nieco mniejszą amortyzację niż te do biegania, co daje Ci więcej informacji zwrotnych z podłogi podczas wykonywania przysiadów i wypadów.

Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę, jakie czynności będziesz wykonywać w swoich butach. Trening na siłowni oznacza, że prawdopodobnie będzie trochę pracy z maszynami, więc dobrze jest znaleźć but, który został zaprojektowany z myślą o stabilności. Buty stabilizujące posiadają zapiętek (plastikowy element z tyłu buta), który daje stopie dodatkowe wsparcie podczas ćwiczeń równoważących, takich jak właśnie wypady czy przysiady. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://sportygirl.pl/ .

Kategorie