źródłó: pixabay.com/lograstudio

Czym jest aeroboxing?

Aeroboxing to trend fitness, który polega na boksowaniu w kontrolowanym środowisku, takim jak specjalistyczna siłownia lub dom czy mieszkanie wyposażone w sprzęt bokserski. Ponieważ można to zrobić w dowolnym miejscu, aeroboxing jest zwykle określany jako “boks domowy”. Uczestnicy aeroboxingu są zazwyczaj pasjonatami swoich treningów, a aktywność ta rozszerzyła się, stając się ustaloną społecznością.

 

Chociaż pomysł aeroboxingu może wydawać się sprzeczny z intuicją na pierwszy rzut oka – w końcu trudno sobie wyobrazić, jak uderzanie i poruszanie się na macie może być dobre dla ciebie – istnieje faktycznie wiele korzyści z aeroboxingu. Po pierwsze i najważniejsze, aerobic boxing pomaga spalić kalorie, jednocześnie budując mięśnie. Uczysz się również technik samoobrony i poprawiasz swój ogólny stan zdrowia, ponieważ aeroboxing zwiększa ilość szybko rozciągających się włókien mięśniowych. Wiele osób, które ćwiczą aeroboxing mówi również, że poprawia ich zdrowie psychiczne i zachęca ich do popychania się dalej w życiu. Wejdź na strongo.pl

 

Używanie domowego sprzętu bokserskiego do aeroboxingu jest stosunkowo łatwe i niedrogie; możesz znaleźć wszystko, czego potrzebujesz w Internecie i w niektórych sklepach sportowych. Typowy trening domowego boksu powinien trwać około jednej godziny, ale niektórzy ludzie robią wiele treningów w tygodniu.

Kategorie