Konwerter mp3 z youtube

Czy ktoś jeszcze pamięta Internet sprzed Youtube? Pewnie tak, ale niekoniecznie każdy wróciłby do tych czasów. To miejsce nabrało w ostatnich czasach wręcz kultowego charakteru. I można o nim powiedzieć to, co i o całym Internecie: tu znajdziesz wszystko. To właśnie materiały z Youtube często ilustrują wiele materiałów na innych stronach.

O co w tym wszystkim chodzi?

Podstawową formą użytkowania Yoputube, jest oglądanie opublikowanych tu filmików. Można też wrzucić tu coś od siebie – dla innych. W ten sposób powstało już wiele popularnych kanałów, subskrybowanych przez tysiąca, a czasem nawet miliony stałych widzów.

Gdyby ktoś chciał wymienić wszystkie tematy poruszane w materiałach na Youtube, chyba nie wystarczyłoby mu wolnego czasu. Są tu prywatne filmiki różnych ludzi z całego świata, ale też nawiązania do ogólnie znanych filmów i muzyki światowego formatu.

I czasem przychodzi widzowi na myśl, że chciałby mieć dany plik na dysku swojego komputera, oczywiście wyłącznie do własnego użytku. Pozostaje tylko pytanie:

Jak to zrobić?

Problem wydaje się trudny do rozwiązania, zwłaszcza jeśli chodziłoby o samą ścieżkę dźwiękową. Niektórzy bowiem znajdują tu rzadki, ale ulubiony kawałek muzyczny, ścieżkę dźwiękową z filmu, czasami nie do zdobycia albo po prostu audiobook. Powiedzmy sobie szczerze – wideo nie jest wtedy najczęściej potrzebne. W takich przypadkach dobrym rozwiązaniem jest konwerter mp3 z Youtube, jak np. (…..).

Takie konwertery występują albo w wersji online albo w formie programu, który należy najpierw zainstalować na swoim komputerze. Konwertery online są dostępne z każdego urządzenia mającego dostęp do Internetu.

Jak użyć konwerter?

Aby przekonwertować materiał z Youtube do pliku w formacie mp3, wystarczy skopiować adres strony tego serwisu, na której został opublikowany konkretny materiał i wkleić go we wskazanym polu konwertera. Następnie wystarczy potwierdzić rozpoczęcie procesu klikając przycisk z napisem “konwertuj” lub “start” lub z jakimś analogicznym napisem. Konwertowanie trwa chwilę, ale wszystko zależy od długości i wielkości konkwertowanego materiału. W efekcie użytkownik uzyskuje upragniony plik mp3, który – najczęściej – zostaje automatycznie zapisany na dysku komputera. Teraz można do odtwarzać właśnie albo na komputerze, albo na telefonie na odtwarzaczu mp3 lub mp4. Można go więc wszędzie zabrać ze sobą.

Istotne jest, aby taki plik pozostał w posiadaniu konkretnego użytkownika i nie był udostępniany osobom trzecim.

Z konkwertera może skorzystać każdy. Nie trzeba posiadać jakiejś profesjonalnej wiedzy lub umiejętności związanych z komputerem i Internetem. Dzięki temu już wielu pozyskało dla siebie rzadkie utwory muzyczne, często od lat nie wydane na żadnej płycie i nie emitowane w radiu. To samo tyczy się niektórych audiobooków.

Zasoby Youtube codziennie są wzbogacane nowymi filmikami dodawanymi przez ludzi z całego świata. I – co ważne – każdy może przyczyniać się do tego zjawiska. Dla wielu Youtube jest niemal centrum internetowego świata.

Kategorie