Czy warto jeździć w okularach na rowerze?

Nie ma nic lepszego niż jazda na rowerze. Uczucie miękkiego powietrza we włosach, świeża bryza na twarzy, zdrowe ćwiczenia… i wolność od ruchu ulicznego, od sklepów wielkopowierzchniowych, od codziennej harówki. Rowerem można pojechać wszędzie.

Jednak podczas jazdy ważne jest, aby chronić oczy i twarz tak bardzo, jak to możliwe. Wiatr i kurz mogą dostać się do oczu, zwłaszcza jeśli nosisz okulary lub okulary przeciwsłoneczne, więc co najmniej jedna firma produkująca kaski stworzyła daszek, który mieści się między okularami a kaskiem, aby chronić przed wiatrem i brudem. Daszek ułatwia również noszenie okularów przeciwsłonecznych podczas jazdy na rowerze – daszek zapobiega podskakiwaniu okularów na nosie podczas pedałowania.

W najbardziej ekstremalnych przypadkach okulary mogą zostać strącone przez wiatr, co jest bardzo realnym zagrożeniem dla tych, którzy noszą swoje okulary blisko oczu. Ale jeśli okulary są wystarczająco daleko od twarzy i jeździsz wystarczająco wolno, to się nie stanie. A nawet jeśli okulary spadną, prawdopodobnie i tak są chronione przez twarde plastikowe oprawki, więc nie ma się czym przejmować – prawdopodobieństwo uszkodzenia okularów przy uderzeniu o ziemię jest mniejsze niż w przypadku kontaktu z twarzą. Dlatego dla własnego bezpieczeństwa lepiej okulary zakładać. Więcej sportowych artykułów znajdziesz na stronie https://jasportowiec.pl/ .

Kategorie