źródłó: pixabay.com/UptownFitness

Czym jest pilates terapeutyczny?

Wiele osób wie, że regularne ćwiczenia fizyczne mogą pomóc w poprawie zdrowia, ale niektórzy mogą nie wiedzieć, jak intensywne i skuteczne mogą być wyniki z terapeutycznego pilatesu. Z pomocą dogłębnego artykułu, takiego jak ten, dowiesz się wszystkiego o tym, czym jest pilates terapeutyczny i jego pomocny wpływ na twoje ciało. Sprawdź koniecznie portal familysports.pl

 

Terapeutyczny pilates jest formą ćwiczeń, która koncentruje się na połączeniu umysłu i ciała poprzez dokładne zbadanie Twojej postawy i równowagi mięśni. Podczas gdy istnieją inne rodzaje ćwiczeń, które obejmują rozciąganie, równowagę, wzmocnienie rdzenia i inne, ważne jest, aby zauważyć, że terapeutyczny pilates skupia się również na wzmocnieniu umysłu. Odbywa się to poprzez upewnienie się, że zawsze jesteś świadomy własnych ruchów, dzięki czemu jesteś w stanie lepiej kontrolować siebie podczas ćwiczeń.

 

Większość ludzi ma tendencję do unikania wykonywania jakichkolwiek ćwiczeń, ponieważ czują, że mogą one być zbyt trudne lub po prostu nie mają na nie czasu. Aby rozwiązać ten problem, terapeutyczny pilates pozwala ćwiczyć w tempie, które najbardziej Ci odpowiada. Możesz wziąć tyle lub tak mało czasu, jak to konieczne dla każdego zestawu ruchu, ponieważ każdy zestaw jest zaprojektowany, aby pomóc Ci skupić się na niektórych częściach ciała. 

Kategorie