Ubrania do ogrodu – co wybrać?

Jaka jest najlepsza odzież do noszenia w ogrodzie? Czy muszę nosić jakiś specjalny sprzęt lub ubrania?

 

Istnieje wiele rozważań przy wyborze tego, co nosić w ogrodzie, i łatwo jest się zastanawiać “co powinienem nosić?”, zanim jeszcze wyruszysz na zewnątrz. Na szczęście istnieje kilka podstaw, które będą miały zastosowanie dla większości ludzi.

 

Ogólnie rzecz biorąc, nie należy nosić niczego zbyt luźnego ani obszernego. Luźne ubrania będą się zaczepiać o gałęzie i inne przeszkody, utrudniając poruszanie się po ogrodzie. Nieporęczne ubranie może również przeszkadzać podczas pracy. Unikaj noszenia butów ze sznurówkami lub klamrami, ponieważ możesz być zmuszony do szybkiej ucieczki przed niebezpieczeństwem, jeśli coś się na Ciebie zatrzaśnie, np. pszczoła.

 

Ważne jest również, aby być przygotowanym na wszystkie warunki pogodowe. Jeśli pracujesz w ogrodzie zimą, weź ze sobą parę rękawiczek i czapkę, które ogrzeją Twoje ręce i głowę. Jeśli jest wietrznie, zwiąż długie włosy do tyłu, aby nie wpadały do oczu podczas pracy. Przy wilgotnej pogodzie rozważ noszenie kapelusza z szerokim rondem, który osłania skórę przed słońcem, a jednocześnie przepuszcza powietrze – zatrzymuje pot na ciele i pomaga zapobiegać wyczerpaniu cieplnemu lub udarowi.

Dowiedz się więcej: clothy.pl

Kategorie