Jak bezpiecznie jeździć motocyklem na śliskich powierzchniach?

Motocykle są świetne do dojeżdżania do pracy w deszczu lub śniegu, ponieważ pozwalają na pokonanie większego obszaru przy zachowaniu ciepła i suchości. Należy jednak pamiętać, że na śliskiej nawierzchni trudniej jest się zatrzymać. Oto kilka wskazówek, jak bezpiecznie jeździć motocyklem, gdy przyczepność jest ograniczona:

-Utrzymuj ciężar ciała nad motocyklem. Większość masy ciała powinna znajdować się nad oponami, abyś mógł wyczuć, co robią i uniknąć efektu fishtailingu. Jeśli musisz się mocno pochylić, aby widzieć ruch wokół siebie, zmniejsz gaz do momentu, gdy ciężar ciała będzie spoczywał na oponach.

-Znaj swoje ograniczenia i nie bój się zwolnić. Jeśli warunki są złe, a Ty nie jesteś ekspertem w jeździe na niskich obrotach, zachowaj spokój i trzymaj się z dala od szybkich zakrętów i innych ryzykownych manewrów.

-W miarę możliwości unikaj jazdy, gdy droga jest śliska. Jazda przy złej pogodzie może być przyjemna (o ile jesteś na nią przygotowany), ale jeśli masz możliwość przeczekania burzy zamiast wskakiwać na rower zanim ulice zostaną posypane solą, to zazwyczaj jest to bezpieczniejsze. Więcej o motoryzacji znajdziesz na stronie https://onetrace.pl/ .

Kategorie