Zabytkowe samochody – jakie są ich ceny?

W dzisiejszych czasach terminem “samochód zabytkowy” określa się wszystko, od Modelu T z lat dwudziestych do Chryslera K z końca wieku, a także wszystko pomiędzy. Ale niektóre z najlepszych samochodów zabytkowych są tak stare, że nie są już produkowane, a części stają się coraz trudniejsze do znalezienia. Może to powodować wzrost cen niektórych modeli, zwłaszcza jeśli są one w szczególnie dobrym stanie.

 

Mercedes-Benz 190 SL jest tego doskonałym przykładem – to niezwykle stylowy, przyjemny w prowadzeniu niemiecki samochód sportowy z rzędowym 6-cylindrowym silnikiem, który został wyprodukowany w połowie lat 50. Mercedes zaprzestał produkcji tego modelu w 1963 roku, ale popyt na niego był na tyle duży, że firma kontynuowała produkcję części do niego aż do 1971 roku. To część tego, co sprawia, że tak kolekcjonerskie i cenne dziś – nawet jeśli ostatni toczył się z linii montażowej prawie 50 lat temu, nadal istnieje wiele części dostępnych dla nich.

 

Niektóre modele stały się bardziej popularne dzięki powiązaniom z filmami lub muzyką. Wiele osób kojarzy Porsche 911 z Jamesem Bondem, ponieważ występuje ono w tak wielu jego filmach. W rzeczywistości, po użyciu go w filmie Goldfinger, zainteresowanie nim było tak duże, że sprzedaż gwałtownie wzrosła, a podaż nie była w stanie utrzymać się na rynku.

Przeczytaj więcej na portalu: mototeams.pl

Kategorie