Opaski zaciskowe detektowalne

Opaski zaciskowe wykonane z tworzyw sztucznych znajdują zastosowanie w wielu miejscach. W sklepach, magazynach, halach produkcyjnych, a także w domowym użytku. Wszędzie gdzie pojawia się potrzeba wykorzystania prostego systemu mocującego, można stosować opaski zaciskowe wykrywalne. 

Najważniejsze właściwości 

Wybór opaski zaciskowej warto rozpocząć od jej wytrzymałości, która zależy bezpośrednio od wykorzystanych w produkcji materiałów. Opaski są wykonywane przede wszystkim z tworzyw sztucznych, niekiedy też z domieszkami tlenku żelaza. Wówczas, zyskują one cechę wykrywalności i mogą być rozpoznawane przez detektory metali i urządzenia rentgenowskie.

Opaski zaciskowe wykrywalne są szczególnie chętnie stosowane w branży spożywczej oraz farmaceutycznej. Pozwalają na przeprowadzanie rozbudowanych analiz zagrożeń, zgodnie z systemami kontroli jakości HACCP.

Warianty wykrywalnych opasek zaciskowych 

Opaski zaciskowe dostępne są przede wszystkim w dwóch głównych wariantach – konwencjonalnym oraz kulkowym. Pierwsze z nich wykonane zostały z poliamidu oraz wzbogacone o tlenki żelaza. W ich konstrukcji obecne są zaokrąglone krawędzie oraz skośne prążkowania, które zwiększają bezpieczeństwo użytkowe oraz ułatwiają chwytanie. 

Opaski kulkowe wykonane są z polietylenu oraz również zawierają tlenki żelaza. Są wysoce odporne na oddziaływania mechaniczne. Wykazują także wysoką odporność chemiczną oraz termiczną; można stosować je w przedziale temperatur od minus 40 do nawet 70 stopni C. Opaski kulkowe stosowane są przede wszystkim wtedy, gdy liczy się możliwość ponownego spięcia wiązki lub zawieszenia na niej etykiety.

Kategorie