Zalety rekuperacji?

Niezależnie od warunków powietrznych powietrze w budynku z rekuperacją wymieniane jest bez przerwy cały dzień, niezależnie od pory roku. Przy szczelnych oknach oraz choćby wówczas, jeśli temperatura na zewnątrz ma ostateczne wartości. Powietrze zewnętrzne po przebrnięciu poprzez odpowiednik ciepła w rekuperatorze, jest wstępnie przygotowane: latem schłodzone, zimą podgrzane. Właśnie następnie wchodzi do mieszkań. W budynku z rekuperacją powietrze ma zawsze małą – proporcjonalną z powietrzem zewnętrznym – ilość dwutlenku węgla, natomiast jego jakość higieniczna jest duża. Więc, jakie zalety ma rekuperacja Gdańsk?

Co to jest oraz jak funkcjonuje rekuperacja?

Odpowiednia rekuperacja Gdańsk jest szczególnie istotnym aspektem każdego prawidłowego domu. Wyjątkowo przy dzisiejszych technikach budowy: ścisłych oraz energooszczędnych standardowa wentylacja grawitacyjna nie funkcjonuje, jeżeli nie zagwarantuje się rozszczelnienia, jakim powietrze mogłoby napłynąć z zewnątrz. Należałoby się zastanowić, czy ciepłe trzyszybowe okna z sześciokomorowym wyglądem oraz argonem pomiędzy połączonymi szybami dla zwiększenia parametrów cieplnych okna, należałoby zaopatrywać w urządzenia, jakie je rozszczelniają (nawiewniki).

Świeże powietrze w domu poprzez cały rok

Niezależnie od powodów powietrznych powietrze w domu wymieniane jest na bieżąco uwalniając mieszkańców od dwutlenku węgla, wilgotności, alergenów, związków syntetycznych. Dezaktualizuje się także powód, dla jakiego musimy pójść na zewnątrz, aby skorzystać ze świeżego powietrza – na stałe jest ono obecne w domu. Rachunki za ocieplanie w miesiącach zimowych spadają o co najmniej 30% (we współzależności od stanu izolacji domu) aż do 50%.

Kategorie