Co wziąć pod uwagę wybierając bagażnik rowerowy na dach?

Amatorów rowerów jest jeszcze więcej. Rower to dobry pomysł na wypoczynek. Możesz jechać, oglądać środowisko oraz nie musisz poszukiwać parkingu, aby się zatrzymać. Każdy, kto chociaż raz chciał wziąć rower na wczasy, stanął przed jednym, wielkim wyzwaniem – jak przetransportować rower do miejsca końcowego? Jest jeden, pewny oraz sprawdzony sposób dzięki któremu, weźmiesz własny rower choćby na koniec świata – chodzi o bagażnik samochodowy na rowery.

Bagażnik rowerowy na dach

Jeśli auto nie ma haka, natomiast jego posiadacz pragnie wybrać tańszy sprzęt to może dobrać bagażnik rowerowy na dach. Każdy, kto raz taki montował oraz następnie stawiał na niego rower wie, iż trzeba na to trochę czasu oraz nie jest to wyjście najwygodniejsze. Stare wersje bagażników dachowych na rowery montowało się wprost do karoserii auta, dziś do relingów czy zaczepów w dachu. Bagażnik rowerowy na dach składa się z bocznych listew podstawowych.

Bagażnik na dach nadal najpopularniejszy

Obserwując ulice w okresie wczasów, nie sposób nie zobaczyć, iż najpopularniejszym typem bagażnika rowerowego jest bagażnik stawiany na dachu. Taki sposób przewożenia rowerów cieszy się wielką sławą m.in. z racji na fakt, iż zapewnia pewne przetransportowanie więcej aniżeli jednego pojazdu. Bowiem rowery znajdują się na dachu, prowadzący nie ma małej widoczności poprzez tylną szybę, zasłonięciu nie poddają także światła.

Należałoby także pamiętać aby nie wjeżdżać z takimi pojazdami do garaży podziemnych oraz pozostałych tego rodzaju zabudowanych miejsc, ponieważ nie dosyć, iż rozwalimy rowery to zniszczymy także pojazd. Drugą rzeczą są rozpłaszczone robaki, jakie wejdą na pojazdy podczas jazdy. Podczas intensywnej jazdy z pojazdami na dachu w samochodzie zwykle robi się głośno. Korzyścią takiego transportu pojazdów jest to iż nie blokują one dostępu do bagażnika, nie uszkodzą pojazdu, kierowca ma doskonałą widzialność z tyłu, natomiast na belkach można później umieścić np. boks lub zaczepy na narty.

Kategorie