Włoska kawa

Historia włoskiej kawy

Włoska kawa, szczególnie espresso, była i nadal jest nieodłącznym elementem kultury Włoch. Możemy śmiało powiedzieć, że zawdzięcza swój globalny rozgłos dzięki zamiłowaniu Włochów do tego intensywnego trunku. Pierwsza maszyna do espresso została wynaleziona i opatentowana w 1884 roku przez Angela Moriondo z Turynu, co oznacza, że tradycja picia kawy w tym wydaniu sięga ponad stulecia wstecz.

Włoska kawa jest unikalna nie tylko ze względu na jej historię, ale także na proces przygotowania. Włosi potrafią przekuć prosty rytuał picia kawy w sztukę. Specjalna technika, z której znani są Włosi, polega na parzeniu kawy pod ciśnieniem, co pozwala wydobyć z ziaren najcenniejsze aromaty i smaki.

Cechy charakterystyczne włoskiej kawy

Włoska kawa jest znana na całym świecie za swoje unikalne właściwości. Od lat kojarzona jest z mocnym, intensywnym smakiem i niepowtarzalnym aromatem. Włoskie espresso to napój, który wyróżnia się głębokim, ciemnym kolorem oraz gęstą, złocistą cremą. Włosi cenią sobie kawę o bogatym, pełnym smaku, dlatego wybierają mieszanki kaw, które zawierają wysoki procent ziaren robusta.

Poza espresso, istnieje wiele innych rodzajów kawy popularnych we Włoszech. Cappuccino, latte, macchiato to tylko niektóre z nich. Co ciekawe, każda z tych kaw ma swoje właściwe miejsce w ciągu dnia. Na przykład, cappuccino we Włoszech pija się przede wszystkim na śniadanie, unikając go na koniec posiłków, co jest zdecydowanie inaczej niż w wielu innych krajach świata.

Podróż do świata włoskiej kawy

Kiedy odwiedzasz Włochy, nie możesz opuścić bez spróbowania prawdziwej włoskiej kawy. Każde miasto ma swoje kawiarnie, które oferują autentyczne doświadczenia z kawą. Jest to doskonała okazja, żeby poczuć się jak prawdziwy Włoch, obserwując mieszkańców, którzy przychodzą na swoje codzienne espresso.

Jeżeli jednak nie masz możliwości odwiedzić Włoch, to włoską kawę możesz przygotować samodzielnie w domu. Istnieje wiele specjalistycznych sklepów, które oferują szeroki wybór mieszanki kaw, które są wykorzystywane we Włoszech. Oczywiście, ważne jest też właściwe przyrządzenie kawy, ale z tą wiedzą, zapewne nie opuścisz domu bez porannej kawy po włosku. https://sklep.doncaruso.com/

Kategorie