JAVA Coffee Roasters

Źródło: https://javacoffee.pl/

JAVA Coffee Roasters to warszawska palarnia kawy założona w 2001 roku. Kawa, którą wybieramy do naszej oferty, jest wysokogatunkowym i starannie wyselekcjonowanym surowcem, podlegającym testom i próbom jakości. Kierowani misją poszukiwania i wypalania jak najlepszej kawy, od początku istnienia naszej firmy powtarzamy, że dobra kawa należy do podstawowych praw człowieka, co stało się naszą mantrą.

Czym kierujemy się w naszej pracy?

W swojej pracy stawiamy przede wszystkim na świeżość i jakość ziaren, a także świetną obsługę Klienta oraz zrównoważony rozwój i styl życia. W naszej palarni nie wypalamy robusty. W naszej palarni wykorzystujemy jedynie najlepsze gatunki arabiki. Jest to jedna z zasad, jakimi kierujemy się przy wypalaniu kawy. Do każdego procesu podchodzimy z pasją i zaangażowaniem, dzięki czemu ziarna odwdzięczają się nam wyjątkowym smakiem i aromatem. JAVA Coffee Roasters buduje pozycję na rynku Specialty i Fine Coffee w zakresie jasnego i średniego palenia ziaren. Różnicę między tymi dwoma wypałami stanowią sekundy, dlatego kontrola i precyzja są w tym wypadku najważniejsze. Kawę wypalamy codziennie na bieżąco, zgodnie z otrzymywanymi zamówieniami, by każdorazowo dostarczać Klientom tylko najświeższe ziarna.

Nasza oferta

W naszej palarni możesz wybrać odpowiednią dla siebie kawę pod względem profilu sensorycznego. Proponujemy tutaj nuty czekoladowe, kwiatowe, orzechowe, owocowe, a nawet słodkie. Każda kawa wybierana do naszej oferty jest wysokogatunkowym i wyselekcjonowanym surowcem, który podlega testom i próbom jakości. W naszym zespole za priorytet stawiamy satysfakcję Klientów, dlatego tak wiele uwagi poświęcamy na pozyskiwanie najlepszych ziaren poddanych obróbce, która jak najbardziej pomaga uwydatnić ich charakter. Każdy produkt, który wychodzi z naszej palarni, ma gwarantować najlepszy smak i aromat. Oprócz ziaren oferujemy również napoje roślinne. Proponujemy napoje firmy Sproud, Rude Health oraz Minor Figures. W ofercie znajdują się m.in. napoje grochowe, sojowe, owsiane, kokosowe, migdałowe lub bardziej wyszukane – z orzechów laskowych lub tygrysich. W naszej ofercie znajdują się też różnego rodzaju herbaty, w tym czarne, zielone, owocowe, ziołowe, białe, matcha, rooibos czy oolong. Zadbaliśmy również o dostęp do wielu akcesoriów do parzenia kawy i herbaty. Jeśli natomiast szukasz idealnego prezentu dla bliskiej osoby, znajdziesz u nas gotowe zestawy stworzone na specjalne okazje.

Skąd pozyskujemy ziarna?

Plantacje, z których pozyskujemy ziarna, należą do najlepszych farmerów, którzy dokładają wszelkich starań, by oferowane przez nich ziarno zachowało swój naturalny smak i charakter po obróbce. Współpracujemy z producentami prowadzącymi swoją działalność ekologicznie w oparciu o zrównoważone metody produkcji. W naszej ofercie znajdują się ziarna z różnych zakątków świata – niejednokrotnie pochodzą z Brazylii czy Kolumbii, ale także z Etiopii, Kenii, Gwatemali, oraz trudniej dostępne ziarna z Chin, Hondurasu, Birmy lub Nowej Gwinei. Z szacunkiem traktujemy wszystkich współpracowników, w tym rolników, którzy dokładają wszelkich starań, by zapewnić nam dostęp do najwyższej jakości produktów.

Kategorie