Terapia falą uderzeniową

Jeśli doświadczasz przewlekłego bólu, być może słyszałeś o leczeniu zwanym terapią falą uderzeniową. Ten nieinwazyjny zabieg wykorzystuje fale dźwiękowe do wspomagania leczenia w organizmie i okazał się skuteczny w leczeniu różnych schorzeń. Oto bliższe spojrzenie na to, jak działa terapia falą uderzeniową i czego możesz się spodziewać po tym zabiegu.

Jak działa terapia falą uderzeniową

Terapia falą uderzeniową to zabieg, który wykorzystuje fale dźwiękowe do wspomagania leczenia w organizmie. Fale dźwiękowe są kierowane na obszar ciała, który powoduje ból i działają w celu rozbicia wszelkich tkanek blizny lub złogi, które mogą być przyczyną bólu. Ponadto, fale dźwiękowe stymulują komórki w obszarze, aby promować gojenie.

Jedną z zalet terapii falami uderzeniowymi jest to, że jest to leczenie nieinwazyjne. Oznacza to, że nie jest wymagana operacja lub zastrzyki i nie ma przestojów po leczeniu. W większości przypadków, terapia falą uderzeniową jest wykonywana jako zabieg ambulatoryjny, a Ty będziesz mógł wrócić do swoich normalnych zajęć natychmiast po zabiegu.

Schorzenia, które leczy terapia falą uderzeniową

Terapia falą uderzeniową okazała się skuteczną metodą leczenia wielu schorzeń, w tym:

  • Zapalenie powięzi
  • Zapalenie ścięgna Achillesa
  • Zapalenie ścięgna mięśnia łopatkowego
  • Zapalenie kaletki maziowej w biodrze
  • Zespół bólu mięśniowo-powięziowego

Jeśli zmagasz się z przewlekłym bólem, terapia falą uderzeniową może być opcją leczenia wartą rozważenia. Ten nieinwazyjny zabieg wykorzystuje fale dźwiękowe do promowania uzdrowienia w organizmie i okazał się skuteczny w leczeniu różnych schorzeń. Porozmawiaj z lekarzem o tym, czy terapia falą uderzeniową może być dla Ciebie odpowiednia. fala uderzeniowa Wrocław

Kategorie