Dom

Jak pozbyć się chwastów w ogrodzie?

Chwasty są bólem w każdym ogrodzie, ale szczególnie w warzywniaku. Nie tylko wyglądają źle, ale jeśli pozwolisz im wymknąć się spod kontroli, chwasty mogą zadusić rośliny tak, że warzywa nie będą w stanie uzyskać słońca i wody, których potrzebują.

Jak pozbyć się chwastów? Istnieje wiele sposobów na rozwiązanie tego problemu. Oto kilka porad i wskazówek, które pomogą Ci walczyć z chwastami:

Dbaj o zachwaszczenie. Jeszcze przed zasadzeniem czegokolwiek, utrzymuj teren wokół swojej działki ogrodowej wolny od chwastów. Gruba warstwa ściółki może również pomóc w utrzymaniu chwastów w ryzach, ale pamiętaj, aby nie używać niczego, co zawiera nasiona, bo w przeciwnym razie w przyszłym roku będziesz walczyć z jeszcze większą ilością chwastów!

Trzymaj się rodzimych roślin. Jest mniej prawdopodobne, że będziesz mieć problemy z gatunkami inwazyjnymi, takimi jak kudzu czy kwiecista róża, jeśli będziesz uprawiać rośliny, które rozwijają się naturalnie w Twojej okolicy.

Napowietrzaj glebę. Chwasty uwielbiają ubitą glebę, dlatego pamiętaj o wprowadzeniu do grządek dużej ilości materii organicznej, aby woda i składniki odżywcze mogły swobodnie przepływać. Sprzyja to także rozwojowi dżdżownic i innych owadów, które zjadają nasiona chwastów, zanim zdążą się one zakorzenić. Więcej ogrodowych poradników znajdziesz na stronie https://gardenyard.pl/ .

Kategorie