Dom

Jak dopasować kolory ścian z meblami?

W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, aby dopasować kolor ścian z meblami, które chcesz w swoim domu. Pierwszą rzeczą jest to, że możesz umieścić kolor ściany i mebli razem przez kontrast. Będzie lepiej, gdy kontrast między meblami i kolorem ściany jest silniejszy. Kontrast jest oczywiście rozumiany jako sytuacja, gdzie możesz wybrać przeciwny kolor lub wybrać kolor, który jest blisko siebie na kole kolorów.

Możesz też zestawić je ze sobą jako podobne. Ten sposób nie jest tak oczywisty, ale działa dobrze, ponieważ istnieje wiele kolorów do wyboru. Na przykład, jeśli chcesz pomalować ścianę na niebiesko, to możesz wybrać brąz, czerwień, pomarańcz lub inne kolory z niebieskim, jako głównym składnikiem.

Istnieją również pewne kombinacje, które działają dobrze razem, jak niebieski i zielony lub żółty i fioletowy. Ale jeśli używasz tych dwóch kolorów razem, upewnij się, że nie stają się one zbyt agresywne wobec siebie. Umieść je razem tylko w jednym pokoju lub wybierz jeden dominujący kolor. Wtedy dodaj niektóre neutralne lub kojące kolory, jak biel, szary lub czarny,  by zmiękczyć te dwa główne, w celu zbalansowania ich tak, że twój pokój nie będzie zbyt jaskrawy i przytłaczający dla Twoich oczu. Więce podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://singlezone.pl/ .

Kategorie