Wybieramy plecak turystyczny

Gdy chcemy zakupić plecak turystyczny 30l to skupiamy się nie tylko na jego pojemności, ale także na jego funkcjonalności oraz na budowie. Warto także nie kupować za wielkiego litrażu na tak zwany “zapas”. Zwykle jest tak, że niezależnie od jego wielkości czy to będzie plecak turystyczny 30l czy też 60l zawsze wypchamy go po same brzegi. Musimy do tej kwestii podejść bardzo rozsądnie.

Kolejna kwestia, na którą koniecznie musimy zwrócić uwagę to odpowiednia liczba oraz także rozmieszczenie troków. Pozwoli nam to na przytwierdzenie do plecaka kurtki, kijów, karimaty, sprzętu wspinaczkowego czy też po prostu zmniejszenie jego rozmiarów, gdy nie będzie on wypełniony po same brzegi. Warto także wybierać plecaki wodoodporne. Nawet materiał najlepszy nam nie zagwarantuje suchości podczas intensywnego deszczu. W związku z tym plecak powinien także posiadać zintegrowany pokrowiec.

Bardzo ważna jest także obecność komina. W sporych plecach powinna ona być absolutnym standardem. Komin nie tylko pozwala na powiększenie naszego plecaka, aby spakować większy bagaż, ale także posiada kieszenie dodatkowe. W mniejszych plecakach na wędrówki jednodniowe komin nie będzie niezbędny, chociaż jednak dodanie kilku litrów może się przydać.

Plecak górki na pewno nie powinien być zbytnio minimalistyczny. Musi posiadać zestaw troków oraz kieszeni. Z kolei, gdy będziemy chodzić po całkowicie płaskim terenie, to możemy sobie pozwolić na mniejszy plecak, ale taki, który będzie lekki oraz także wyposażony w świetną wentylację.

Kategorie