Christa Dodoo/unsplash.com

Jak dopasować rodzaj papieru do kroju pisma?

Papier jest niezwykle ważnym elementem dla drukarni. Musi być wygodny w użytkowaniu i zarazem najlepszy w swojej klasie. Dlatego też dobór rodzaju papieru jest przedmiotem skrupulatnej analizy i sprawdzenia różnych parametrów. Kluczowym czynnikiem jest kształt druku, a więc rodzaj pisma, jakim będzie oprawiony tekst. Co więcej, warto zastanowić się nad dodatkowymi opcjami dodatkowej ochrony przed uzgadnianiem czy odporności na zabrudzenia. Sprawdź portal gadges.pl i uzupełnij swoją wiedzę. 

Rodzaje kroju pisma

Kluczowym elementem pisma są czcionki i inne grafiki. To one stanowią najistotniejszą część znaczenia tekstu. Jednak nawet świetnie wykonane elementy graficzne, w połączeniu z nieodpowiednim rodzajem papieru, będą wyglądały słabo.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu jak ważna jest konkretna kompozycja pisma i czcionek. Niestety mało kto decyduje się na próbki papierów czy wizytówek przed ich wykonaniem na dużej skali.

Do czego ma to służyć? 

Jeśli Twoim celem jest tworzenie dokumentów biznesowych, które będą wyglądały profesjonalnie, zanim przystąpisz do projektowania zadbać powinnaś o wybór odpowiedniego papieru. Najlepiej sprawdzają się drukarki laserowe i atramentowe. Drukarki atramentowe wydrukują na papierze o gramaturze 90 g/m² lub większej. Warto też pamiętać o tym, że każdy rodzaj papieru ma także swoje wady i zalety.

Kategorie