Bagażnik rowerowy na hak

Jedna spośród metod przejazdu rowerów na pojeździe to umieszczenie platformy rowerowej na hak. Bagażniki owe mogą prowadzić od 2 do 4 rowerów. Dużo korzyści świadczy za tymże by wykorzystywać ową metodę przejazdu. Bagażnik nisko zawieszony na haku zapewnia umieszczenie rowerów osobie niskiego wzrostu czyli o niewielkiej krzepie. Platformy na hak doskonale wykorzystywać w dużych pojazdach rodzaju SUV, gdzie montaż bagażników rowerowych na dachu to kłopot.

Bagażnik rowerowy na hak – zalety

Bagażnik na rower, stawiany na hak w pojeździe jest dobrym wyjściem dla osób, jakie pragną przewozić więcej aniżeli jeden pojazd w wygodnych warunkach. We współzależności od rodzaju, na takim bagażniku można transportować choćby 4 rowery. Bagażniki rowerowe na hak mają parę możliwości. Najprostszą oraz najtańszą spośród nich jest tzw. bagażnik nożycowy. Owa forma pozwala przewieźć od 2 do choćby 4 rowerów, przy czym będą one zawsze przywiązane w sposób mało trwały, narażone na obijanie się o siebie podczas podróży po górach.

Co należałoby wiedzieć?

Nim dobierzemy bagażnik, obowiązkowo należy zobaczyć jakie jest optymalne obciążenie haka holowniczego. Masa platformy oraz pojazdów, jakie mają być prowadzone, nie może przewyższać tejże wartości. Bagażnik rowerowy na hak może zasłaniać światła pojazdu, więc winien być zaopatrzony w pełne, konieczne światło. Istotne jest również ustalenie, jakie gniazdo jest stosowane poprzez hak, oraz czy nie jest potrzebny zakup dobrej złączki. Do tego potrzebne jest rozmieszczenie na uchwycie specjalnej, trzeciej tablicy rejestracyjnej. Można zamówić ją w urzędzie, jednak potrzebuje to czasu, więc nie można decydować się na taki bagażnik w ostatnich chwili przed wyjazdem.

Kategorie