Mitsubishi MR J2. Poznaj serię serwowzmacniaczy

Źródło: https://magsteron.pl/

Mitsubishi MR J2 to jedna z najciekawszych serii serwowzmacniaczy w ofercie tego cenionego na rynku producenta. Komponent ten jest niezbędnym elementem zamkniętego układu sterowania, który działa zgodnie z zasadą serwomechanizmu. Modele z serii MR J2 dysponują wieloma wbudowanymi funkcjami pozycjonowania, co znacząco podnosi uniwersalność ich zastosowania. Wzmacniacze serwo japońskiej marki Mitsubishi znaleźć można w ofercie sklepu Magsteron.

Jak działa Mitsubishi MR J2?

Mitsubishi MR J2 to uniwersalny serwowzmacniacz, pozwalający na wykonywanie pozycjonowania jednoosiowego w oparciu o podstawowe parametry – np. dane pozycji, prędkość serwomotoru czy stałe czasy przyspieszania i zwolnienia. Urządzenie to najlepiej sprawdza się w systemach o prostej konfiguracji. Wszystkie modele z serii standardowo wyposażane są w enkodery pozycji, a także różne rozwiązania detekcyjne. Po utracie zasilania na skutek awarii, powrót do pozycji wyjściowej realizowany jest automatycznie. Możliwości funkcjonalne wzmacniacza rozbudować można za pomocą odpowiedniego oprogramowania.

Zasada działania

Serwowzmacniacz otrzymuje sygnały poleceń z modułu pozycjonowania, a następnie dostarcza odpowiednią moc do serwomotoru. W ten sposób system może pracować zgodnie z sygnałem polecenia. W serwomotor wbudowany jest enkoder, który odczytuje wartość obrotu i dostarcza go w postaci sygnału zwrotnego do serwowzmacniacza. Odpowiada również za sprawdzanie różnicy między sygnałem polecenia, a sygnałem zwrotnym – aby serwomotor działał prawidłowo, musi ona wynosić zero. Model MR J2 przeprowadza sterowanie serwomotorem w oparciu o sygnał sterujący, który pochodzi z modułu pozycjonującego. Umożliwia kontrolowanie pracy serwomotoru i korygowanie występujących błędów za sprawą sygnałów zwrotnych, pochodzących z enkodera.

Kategorie