Jakich zasad savoir-vivre warto przestrzegać w taksówce?

Źródło: https://krakow.ekotaxi.pl/

Co znaczy savoir-vivre? Zasady etykiety w taksówkach

Savoir-vivre, czyli zasady dobrego wychowania, dotyczą kilku głównych dziedzin życia. Samo określenie francuskiego zwrotu oznacza „znajomość życia”. Wskazane tłumaczenie jest doskonałym podsumowaniem tej trudnej sztuki. Można ją zatem rozumieć jako umiejętność postępowania w sytuacjach dnia codziennego, reguły grzecznościowe i znajomość obyczajów. Zasady te obejmują:

  • nakrywanie, podawanie do stołu oraz sposób jedzenia i picia;
  • wygląd i właściwy ubiór;
  • sposoby zachowania w towarzystwie (w pracy, na przyjęciu, wśród rodziny);
  • komunikację z innymi ludźmi (listowną, telefoniczną, internetową);
  • sposoby zachowania w określonych sytuacjach (np. w sytuacji składania gratulacji, przeprowadzania rozmowy z podwładnym, etc.).

My skupimy się na ostatnim punkcie, omawiając zasady, które warto stosować podczas podróży taxi, aby uczynić podróż komfortową. Będzie mowa o zajmowaniu miejsc w pojeździe, trzaskaniu drzwiami, układaniu bagaży, płatności za kurs i spożywaniu posiłków w samochodzie. Poruszymy też kwestie dotyczące tego, w jaki sposób powinien się zachowywać kierowca oraz czego możemy oczekiwać po podstawionym samochodzie.

Jak można zamówić taksówkę Eko Taxi Kraków?

Eko Taxi można zamówić, dzwoniąc na centralę lub korzystając z naszej aplikacji mobilnej. Warto przy tym wskazać, gdzie dokładnie chcecie, żeby taksówka was oczekiwała, jaki samochód będzie wam potrzebny (np. bus jeśli podróżujecie większą grupą) i czy np. zamierzacie jechać ze zwierzakiem. Podanie takich informacji sprawi, że samochód, który po was przyjedzie, będzie komfortowy, a podróż przebiegnie w miłej atmosferze.

Dokąd jedziecie?

Koniecznie należy podać dyspozytorowi dokładny adres, pod którym będziesz oczekiwał na auto i hasło, dzięki któremu będzie wiadomo, że to wy zamówiliście przejazd. Nie zapomnijcie też o pozostałych informacjach – czy będziecie czekali na pojazd np. pod szlabanem, czy może otworzycie go kierowcy w momencie, kiedy ten do was zadzwoni. Jeżeli z jakichś względów nie chcecie, aby kierowca podjechał pod same drzwi wejściowe czy wjechała na prywatny parking, również trzeba o tym wspomnieć.

Kategorie