Dom

Jak wybrać płytki do kuchni?

Kiedy jesteś gotowy do rozpoczęcia przebudowy kuchni, masz wiele do przemyślenia. Musisz znaleźć materiały wysokiej jakości i rozważyć styl kuchni. Ale jest jeszcze coś, o czym nie powinieneś zapominać: wybór odpowiednich płytek.

Dobra płytka jest trwała i łatwa do czyszczenia, ale ma również o wiele większe znaczenie. Może dosłownie zdobić lub złamać Twoją kuchnię. Jeśli chcesz, aby twój model kuchni był udany, oto kilka rzeczy do przemyślenia:

Kolor 

Gdy wybierasz płytki do kuchni, spójrz na swoje szafki, blaty i urządzenia. Czy wszystkie pasują do siebie? Jeśli nie, rozważ użycie różnych kolorów płytek na różnych powierzchniach, aby naprawdę związać wszystko razem jako jedną spójną przestrzeń.

Rozmiar 

Jakiego rodzaju przestrzeni potrzebujesz? Duże płytki podłogowe są łatwym sposobem na uzyskanie dużego wyglądu bez wydawania zbyt wielu pieniędzy lub czasu na ich instalację!

Funkcja

Zastanów się, jaki rodzaj pracy będzie wykonywany w kuchni i czy płytki w tym pomogą. Na przykład, jeśli masz zamiar mieć dużo rozlanej wody lub niechlujne naczynia wokół tego obszaru, to można rozważyć zakup samoczyszczących płytek, które sprawiają, że te zadania staną się łatwiejsze.

Więcej domowych porad znajdziesz  na stronie https://uporzadkowane.pl/ .

Kategorie