Jak wybrać łóżko dla dziecka?

Zwracamy bardzo dużą uwagę na to, jak wybrać łóżko dla siebie. Starannie wybieramy nasze posłanie, aby móc każdego dnia się wyspać po ciężkim dniu. Czy taką samą uwagę zwracamy na łóżko dla naszych dzieci? Starajmy się to robić, aby być pewnym tego, że nasza pociecha również ma doskonałą okazję do wyspania się. Co należy wziąć pod uwagę, decydując się na dobre łóżko dla dziecka?

Dobrą propozycją może być łóżko wyposażone w szufladę. Ale nie może to być byle jaka szuflada. Otóż musi to być szuflada z funkcją spania. Ktoś zapyta, czy takie rzeczy są możliwe? Oczywiście, że tak. Na rynku można obecnie dostać takie modele łóżek, które są dobre m.in. do pokoju, gdzie mieszka dwójka dzieci. Dlaczego szuflada z funkcją spania jest tak bardzo ważna? Ponieważ pomoże zaoszczędzić sporą ilość miejsca w pokoju – w szczególności, jeżeli ten jest mocno ograniczony, jeżeli chodzi o jego powierzchnię. Nie będziemy musieli kupować dwóch mebli – osobnych dla każdego dziecka. Dzięki temu, że łóżko będzie miało ową szufladę, wystarczy nam jeden mebel, a dzieci będą mogły bez problemu się wyspać każdej nocy.

No ale nie tylko szuflada z funkcją spania jest tak bardzo ważna. Pamiętajmy również o tym, aby zwrócić uwagę na wymiary łóżka dla naszego dziecka. Musi ono być nieco większe, niż aktualny wzrost naszego dziecka. Przykład – dla dziecka, które ma ok. siedmiu lat dobrą propozycją może być łóżko, które ma 140 cm długości i 90 cm szerokości. Każdy rodzic powinien jednak pamiętać o tym, że dziecko na tym etapie życia bardzo szybko się rozwija. Może się więc okazać, że łóżko o długości 140 cm szybko przestanie wystarczać dziecku. Jeżeli więc tylko mamy taką możliwość, kupmy łóżko o długości 160 cm długości. Na pewno starczy nam na dłuższy czas.

Warto postawić także na łóżko, które wykonane jest z naturalnych, drewnianych elementów. Jeżeli jest ono pomalowane jakimiś farbami, zwróćmy uwagę na ich pochodzenie, producenta, aby mieć pewność, że nie wydzielają one żadnych szkodliwych dla dzieci oparów.

Kategorie