Impreza w stylu PRL – jak zorganizować udaną imprezę tematyczną

Organizacja imprezy w stylu PRL to doskonały sposób, aby przywołać wspomnienia czasów, które już minęły. Taka impreza w stylu PRL z pewnością dostarczy wiele zabawy i świetnych wrażeń. Jak zorganizować udaną imprezę w stylu PRL? Oto kilka porad.

1. Stwórz odpowiedni nastrój – aby goście poczuli się jakby przenieśli się do czasów PRL-u warto zadbać o odpowiedni klimat. Możesz np. powiesić na ścianach plakaty z czasów PRL-u, włączyć ulubione piosenki z tamtych lat czy też umieścić na stole odpowiednią dekorację jak np. szablon w kształcie Poloneza.

2. Menu imprezy – drugą istotną kwestią jest menu imprezy. W PRL-u często jadło się dania proste i pożywne, np. żurek, ziemniaki z masłem czy kotlet schabowy. Nie może również zabraknąć kultowego napoju – piwa. Dodatkowo, warto przygotować przekąski, które będą podobne do tych z tamtych lat np. herbatniki, przysmaki typu paluszki czy popularne kiszone ogórki.

Impreza w stylu PRL – jakie gry i zabawy zastosować

Chociaż organizacja imprezy w stylu PRL-u może wydawać się nietypowa, to jednak dostarcza ona doskonałej okazji do zabawy i integracji z przyjaciółmi. Jakie gry oraz zabawy warto zastosować, aby podkreślić klimat tamtych lat?

1. Złap latającą kartkę – to zabawa, która będzie idealna na PRL-owy zlot. Polega ona na tym, że jedna osoba rzuca w powietrze kartkę, a reszta osób próbuje ją złapać, zanim spadnie na ziemię.

2. Taniec w chustach – to jedna z najpopularniejszych zabaw PRL-u, która polega na jednoczesnym tańcu w parach, przy czym każdy tańczący miał na sobie chustę. Można to połączyć z konkursem, w którym para, która dłużej wytrzyma na nogach, wygrywa nagrodę.

Impreza w stylu PRL – jak wybrać odpowiedni strój

Strój jest jednym z najważniejszych elementów na imprezie w stylu PRL-u. Powinien oddawać klimat tamtych czasów, ale jednocześnie być elegancki i wygodny. Jak wybrać odpowiedni strój?

1. Dla kobiet – kobiety mogą postawić na sukienki o prostych fasonach, tiulowe spódnice, bluzki z falbanami czy też dżinsowe spodnie i bawełniane koszule. Ważne, aby stylizacja była subtelna i elegancka.

2. Dla mężczyzn – mężczyźni będą czuć się najlepiej w klasycznych garniturach, białych koszulach, krawatach i eleganckich butach. Inna opcja to stylizacja sportowa, w skład której wchodzi np. koszulka z czerwonym napisem, szerokie spodnie czy szelki na ramieniu.

Kategorie