Czym się zajmują architekci wnętrz?

Wiele osób posiada bardzo mylne przeświadczenie na temat tego, czym zajmują się architekci wnętrz Gdynia. Bardzo często ich praca jest utożsamiana z pracą dekoratora wnętrz, która się koncentruje na wyborze odpowiednich akcesoriów, dodatków oraz także elementów wyposażenia wnętrz. Praca architektów wnętrz nie ogranicza się jedynie do czynności tego rodzaju.

Odpowiada bowiem on nie tylko za samo zaaranżowanie wystroju wnętrza poprzez dobór odpowiednich dodatków, ale także za opracowanie projektu architektonicznego kompleksowego, a później nadzorowanie jego wykonania. Dotyczyć to może wnętrz przeróżnego rodzaju obiektów, w tym komercyjnych obiektów ( hotele, kina, centra handlowe, restauracje i tym podobne), biurowych (banki, biura i tym podobne), ale także w równym stopniu również domów indywidualnych oraz od tego mieszkań.

Architekci wnętrz nierzadko obejmują zakresem także tworzenie form architektury małej, a także elementów wizualnej identyfikacji. Zadaniem głównym architekta wnętrz jest stworzenie takiego projektu, który będzie w sobie łączył bardzo wysokie estetyczne wartości oraz także wartości funkcjonalne. Odpowiada on za to, aby móc przygotować projekt wstępny wystroju przy uwzględnieniu przeznaczenia oraz także charakteru obiektu, a także istniejących uwarunkowań technicznych, dobrać oświetlenie wnętrza oraz także kolorystykę, a do tego jego elementy wyposażenia jak dekoracje oraz oczywiście meble. Naprawdę zadań dla architektów jest sporo.

 

Kategorie